Platové správy - Platy.sk
logo
post thumb

5 dôvodov, kvôli ktorým sa oplatí brigádovať počas štúdia

8.7.2021

Praktické skúsenosti, privyrobenie, cenná položka do životopisu, zmysluplné trávenie voľného času aj neskoršia konkurenčná výhoda na trhu práce. To všetko sú výhody, ktoré sa spájajú s (nielen) letnými brigádami. Pozreli sme sa na ne hlbšie, čítajte ďalej.

post thumb

Prečo vyspelé ekonomiky experimentujú so základným príjmom?

31.5.2021

Myšlienka základného príjmu tkvie v tom, že vláda ponúka svojim obyvateľom pravidelný finančný príjem. Občania ho získajú bez námahy, nie je podmienený prácou. Podľa zástancov tejto sociálnej politiky je to najrýchlejší spôsob, ako skoncovať s chudobou vo svete. Nový impulz dáva tejto myšlienke aj post-covidový stav (nielen) európskych ekonomík. Viete, ako dopadli sociálne experimenty so základným platom v rôznych krajinách sveta?

post thumb

Ako si upratať financie, keď prídete o prácu?

13.4.2021

Ochorenie COVID-19 je na Slovensku viac ako jeden rok. Za toto obdobie sa zvýšila nielen evidencia počtu nakazených na túto chorobu, ale aj evidencia nezamestnaných. Patríte medzi tých, ktorým opatrenia proti pandémii koronavírusu vzali prácu? Prečítajte si aké kroky podniknúť a ako sa z toho nezblázniť.

post thumb

Ako zvládnuť rozhovor o plate na pohovore? Takto budete pripravení

24.3.2021

Rozoberať výšku platu sa dnes ešte stále veľmi nenosí. Niektorých dokáže táto téma zaskočiť aj na pohovore. Pritom práve jej zodpovedanie vie prezradiť, ako si ceníte vaše skúsenosti, prax a potenciál, a tiež, či budete pracovať v takých finančných podmienkach, s ktorými budete spokojní.

post thumb

Finančná gramotnosť pre začiatočníkov: Na čo si dávať pozor pri investovaní?

18.2.2021

Z minulých častí seriálu o finančnej gramotnosti už viete, aký je rozdiel medzi sporením a investovaním, a že každé z nich má svoju rolu a miesto vo vašich osobných financiách. V tomto článku si ukážeme princípy základnej orientácie na trhu s investičnými produktmi a tiež to, ako sa vyhnúť častým začiatočníckym chybám pri prvotnom investovaní.

post thumb

Dostali ste v roku 2020 koncoročné odmeny? Patríte k šťastnej pätine

15.2.2021

Koncoročné odmeny, 13. a 14. plat, nefinančný dar či darčeková poukážka sú atraktívne finančné benefity, ktoré získavajú zamestnanci predovšetkým na konci roka. Podľa prieskumu, ktorý sme realizovali na konci roka 2020, bolo viac ako 20 % zamestnancov odmenených koncoročnými odmenami aj v roku poznačenom pandémiou.

Zistite, či zarábate férovo

Získajte bezplatné osobné porovnanie platu.

Porovnajte si plat