Platové správy - Platy.sk
logo
post thumb

Minimálna mzda v roku 2022: Všetko, čo potrebujete vedieť

15.10.2021

Od prvého januára 2022 sa zvýši mesačná minimálna mzda o 23 € na 646 €. Minimálna hodinová mzda sa pritom zvýši o 0,133 € na 3,713 €. Čo všetko ešte v súvislosti s novo stanovenou minimálnou mzdou potrebujete vedieť?

post thumb

Ako ovplyvňuje inflácia vašu mzdu?

24.9.2021

Vedeli ste, že minimálna mzda bola v roku 1993 v prepočte na dnešné peniaze 81,63 €? Dnes by trojčlenná rodina z panelákového bytu z tejto mzdy nevedela pokryť ani základné položky ako sú voda, elektrická energia či plyn. Prečítajte si, ako vplýva inflácia na váš plat a ujasnite si rozdiel medzi nominálnou a reálnou mzdou.

post thumb

5 dôvodov, kvôli ktorým sa oplatí brigádovať počas štúdia

8.7.2021

Praktické skúsenosti, privyrobenie, cenná položka do životopisu, zmysluplné trávenie voľného času aj neskoršia konkurenčná výhoda na trhu práce. To všetko sú výhody, ktoré sa spájajú s (nielen) letnými brigádami. Pozreli sme sa na ne hlbšie, čítajte ďalej.

post thumb

Prečo vyspelé ekonomiky experimentujú so základným príjmom?

31.5.2021

Myšlienka základného príjmu tkvie v tom, že vláda ponúka svojim obyvateľom pravidelný finančný príjem. Občania ho získajú bez námahy, nie je podmienený prácou. Podľa zástancov tejto sociálnej politiky je to najrýchlejší spôsob, ako skoncovať s chudobou vo svete. Nový impulz dáva tejto myšlienke aj post-covidový stav (nielen) európskych ekonomík. Viete, ako dopadli sociálne experimenty so základným platom v rôznych krajinách sveta?

post thumb

Ako si upratať financie, keď prídete o prácu?

13.4.2021

Ochorenie COVID-19 je na Slovensku viac ako jeden rok. Za toto obdobie sa zvýšila nielen evidencia počtu nakazených na túto chorobu, ale aj evidencia nezamestnaných. Patríte medzi tých, ktorým opatrenia proti pandémii koronavírusu vzali prácu? Prečítajte si aké kroky podniknúť a ako sa z toho nezblázniť.

post thumb

Ako zvládnuť rozhovor o plate na pohovore? Takto budete pripravení

24.3.2021

Rozoberať výšku platu sa dnes ešte stále veľmi nenosí. Niektorých dokáže táto téma zaskočiť aj na pohovore. Pritom práve jej zodpovedanie vie prezradiť, ako si ceníte vaše skúsenosti, prax a potenciál, a tiež, či budete pracovať v takých finančných podmienkach, s ktorými budete spokojní.

Zistite, či zarábate férovo

Získajte bezplatné osobné porovnanie platu.

Porovnajte si plat