Videá, ktoré vás prevedú Platovým nástrojom - Platy.sk
logo

Videá, ktoré vás prevedú Platovým nástrojom

20.11.2022

cover image

Pozrite si krátke videá vysvetľujúce Platový nástroj a jeho hlavné funkcie. Máme pre vás video návody, s ktorými sa v Platovom nástroji jednoducho zorientujete a dozviete sa aj napr. ako správne čítať obsah Platového reportu.

Ako si vytvoriť Platový report?

Vo videu vás prevedieme celým procesom vytvorenia Platového reportu pre zvolenú pracovnú pozíciu. Ukážeme vám význam jednotlivých kritérií, ako aj možnosť porovať plat konkrétneho kolegu.


Základný prehľad Platového nástroja

V Platovom nástroji si môžete vytvoriť a uložiť Platový report alebo vytvoriť a uložiť kumulovanú pozíciu. Dozviete sa aj to, čo všetko si viete skontrolovať vo vašom konte a ako si objednať Platový nástroj pre ďalšiu krajinu alebo si ho obnoviť na ďalšie obdobie. 


Ako čítať Platový report?

Platový report poskytuje detailné platové informácie ku konkrétnej platovej ponuke. Report pre konkrétnu pozíciu obsahuje platy rozdelené do mzdových pásiem, rozpätie platu podľa percentilov, základný a celkový plat. Na plat pre danú pozíciu sa pozerá z pohľadu dĺžky praxe, vzdelania, veľkosti firmy, krajov či vekovej skupiny. Pre pozície, ktoré spĺňajú určitý počet respondentov, zobrazujeme aj finančné a nefinančné benefity. 

Ako a kedy vytvoriť Kumulovanú pozíciu

Máte vo vašej firme špeciálnu pracovnú pozíciu, ktorá zastáva prácu viacerých pracovných pozícií? Alebo chcete takú pozíciu vytvoriť a rozmýšľate, ako ju férovo platovo ohodnotiť. Práve na to môžete využiť Kumulovanú pozíciu. Poskytne vám rýchly prehľad mediánového platu pre viacero pozícií na jednom mieste. Zistite, či zarábate férovo

Získajte bezplatné osobné porovnanie platu.

Porovnajte si plat