Webinár: Naučte sa hovoriť o mzde, keď poznáte plat z inzerátu

Od 1. 5. 2018 platí, že v akejkoľvek ponuke práce musí zamestnávateľ zverejniť minimálnu základnú zložku mzdy. Takto uvedený plat vám však nemusí povedať, koľko v danej firme zarobíte. O tom, čo presne znamenajú zmeny v zákonníku a ako sa lepšie pripraviť na pohovor, keď poznáte ponúkanú mzdu, sme rozprávali v online webinári.


Ak ste sa na vysielaní naživo nemohli zúčastniť, nevadí. Pre veľký záujem o záznam sme sa ho rozhodli zverejniť. Celý si ho môžete pozrieť v našom YouTube kanáli alebo si pustite video priamo tu. 


Aby ste už nezmeškali žiadne video s praktickými informáciami zo sveta platov, prihláste sa k odberu YouTube kanála Platy.sk 


O čom sme rozprávali počas webinára?


  • Ako sa pripraviť na otázku o platovom očakávaní, keď poznáte ponúkanú mzdu z inzerátu. 
  • Aké argumenty používať pri vyjednávaní o plate na pracovnom pohovore. 
  • Čo konkrétne sa zmenilo v Zákonníku práce a v Zákone o službách zamestnanosti
  • Čo je základná zložka mzdy a prečo ani po jej povinnom zverejnení nemusíte vedieť, koľko v skutočnosti zarobíte. 
  • Prečo je pri niektorých pozíciách zverejnený nižší plat, než je relevantné vzhľadom na požadované skúsenosti a náplň práce. 
  • Prečo sa niektorých zamestnávateľov povinnosť zverejňovať plat netýka


Viac konkrétnych tipov na úspešné vyjednávanie o plate nájdete aj v našej platovej brožúrke. Otvoríte ju kliknutím na titulku.Vyplňte krátky platový dotazník a zistite, či na vašej pracovnej pozícii zarábate férovo.


porovnanie platu, platy na pracovnej pozicii

Články o platoch

13
Sep.
Kde nájdete informáciu o priemernom plate na vašej pozícii a prečo je dôležité ho poznať?

Nie je vám úplne jasné, ako by ste mali v praxi využiť informáciu o priemernej mzde na Slovensku? Tento štatistický pojem nie je pre bežných zamestnancov veľmi užitočný, oveľa viac vám prinesie poznatok o priemernej mzde na vašej konkrétnej pozícii. Prezradíme vám, kde túto informáciu nájdete a ako ju môžete využiť.

23
Aug.
Ako zvýšite šance na úspešné zamestnanie sa po škole?

Skončili ste štúdium a nedarí sa vám zohnať si prácu presne podľa vašich predstáv? Zíva váš životopis prázdnotou a okrem úspešného absolvovania záverečných skúšok sa nemáte čím pochváliť pred potenciálnymi zamestnávateľmi? Prečítajte si tipy na to, ako získať prax a zaistiť si tak konkurenčnú výhodu v mori absolventov.

08
Aug.
Paylab.com skvalitnil platové analýzy, pri výpočtoch využíva regresné modely

August 2018 - Medzinárodná sieť Paylab, ktorá zastrešuje 19 lokalizovaných platových portálov, priniesla na trh inováciu v spracovaní platových údajov. Novinkou je zavedenie regresných modelov, ktoré skvalitňujú platové analýzy a poskytujú v nich komplexnejšie a detailnejšie údaje o odmeňovaní zamestnancov. Metodika dokáže zo zozbieraných dát vyťažiť oveľa viac informácií a podľa vzťahov medzi jednotlivými skupinami dát aj lepšie odhadovať platy pri pozíciách, kde je platových údajov nedostatok. Zároveň môže plnohodnotne uspokojiť širšie spektrum klientov, ktorí majú záujem o platové reporty.