Webinár: Naučte sa hovoriť o mzde, keď poznáte plat z inzerátu

Od 1. 5. 2018 platí, že v akejkoľvek ponuke práce musí zamestnávateľ zverejniť minimálnu základnú zložku mzdy. Takto uvedený plat vám však nemusí povedať, koľko v danej firme zarobíte. O tom, čo presne znamenajú zmeny v zákonníku a ako sa lepšie pripraviť na pohovor, keď poznáte ponúkanú mzdu, sme rozprávali v online webinári.


Ak ste sa na vysielaní naživo nemohli zúčastniť, nevadí. Pre veľký záujem o záznam sme sa ho rozhodli zverejniť. Celý si ho môžete pozrieť v našom YouTube kanáli alebo si pustite video priamo tu. 


Aby ste už nezmeškali žiadne video s praktickými informáciami zo sveta platov, prihláste sa k odberu YouTube kanála Platy.sk 


O čom sme rozprávali počas webinára?


  • Ako sa pripraviť na otázku o platovom očakávaní, keď poznáte ponúkanú mzdu z inzerátu. 
  • Aké argumenty používať pri vyjednávaní o plate na pracovnom pohovore. 
  • Čo konkrétne sa zmenilo v Zákonníku práce a v Zákone o službách zamestnanosti
  • Čo je základná zložka mzdy a prečo ani po jej povinnom zverejnení nemusíte vedieť, koľko v skutočnosti zarobíte. 
  • Prečo je pri niektorých pozíciách zverejnený nižší plat, než je relevantné vzhľadom na požadované skúsenosti a náplň práce. 
  • Prečo sa niektorých zamestnávateľov povinnosť zverejňovať plat netýka


Viac konkrétnych tipov na úspešné vyjednávanie o plate nájdete aj v našej platovej brožúrke. Otvoríte ju kliknutím na titulku.Vyplňte krátky platový dotazník a zistite, či na vašej pracovnej pozícii zarábate férovo.


porovnanie platu, platy na pracovnej pozicii

Články o platoch

15
Mar.
Ako reagovať na plat zverejnený v pracovnej ponuke?

Našli ste si pracovnú ponuku so zaujímavou náplňou práce, no plat, ktorý firma ponúka, sa vám zdá nízky? Máme pre vás dobrú správu - nemusí byť finálny.

22
Feb.
Očakávané vs. reálne platy Slovákov

Z analýzy platového portálu Platy.sk vyplýva, že najambicióznejšie platové očakávania majú ľudia, ktorí ešte len vstupujú na trh práce.

12
Feb.
Rekreačné poukazy sú tu. Kto a ako ich môže využívať?

Na rekreačné poukazy by sa dalo veľmi dobre aplikovať staré známe príslovie “Darovanému koňovi na zuby nepozeraj”. Zniesla sa pri nich veľká vlna kritiky, no keď už sú tu, môže ich využiť každý, kto má na ne nárok, a tak ušetriť na dovolenke na Slovensku. Kto, kedy, na čo a za akých okolností ich môže využívať? Čítajte ďalej.