Webinár: Naučte sa hovoriť o mzde, keď poznáte plat z inzerátu

Od 1. 5. 2018 platí, že v akejkoľvek ponuke práce musí zamestnávateľ zverejniť minimálnu základnú zložku mzdy. Takto uvedený plat vám však nemusí povedať, koľko v danej firme zarobíte. O tom, čo presne znamenajú zmeny v zákonníku a ako sa lepšie pripraviť na pohovor, keď poznáte ponúkanú mzdu, sme rozprávali v online webinári.


Ak ste sa na vysielaní naživo nemohli zúčastniť, nevadí. Pre veľký záujem o záznam sme sa ho rozhodli zverejniť. Celý si ho môžete pozrieť v našom YouTube kanáli alebo si pustite video priamo tu. 


Aby ste už nezmeškali žiadne video s praktickými informáciami zo sveta platov, prihláste sa k odberu YouTube kanála Platy.sk 


O čom sme rozprávali počas webinára?


  • Ako sa pripraviť na otázku o platovom očakávaní, keď poznáte ponúkanú mzdu z inzerátu. 
  • Aké argumenty používať pri vyjednávaní o plate na pracovnom pohovore. 
  • Čo konkrétne sa zmenilo v Zákonníku práce a v Zákone o službách zamestnanosti
  • Čo je základná zložka mzdy a prečo ani po jej povinnom zverejnení nemusíte vedieť, koľko v skutočnosti zarobíte. 
  • Prečo je pri niektorých pozíciách zverejnený nižší plat, než je relevantné vzhľadom na požadované skúsenosti a náplň práce. 
  • Prečo sa niektorých zamestnávateľov povinnosť zverejňovať plat netýka


Viac konkrétnych tipov na úspešné vyjednávanie o plate nájdete aj v našej platovej brožúrke. Otvoríte ju kliknutím na titulku.Vyplňte krátky platový dotazník a zistite, či na vašej pracovnej pozícii zarábate férovo.


porovnanie platu, platy na pracovnej pozicii

Články o platoch

06
Dec.
5 chýb, ktoré robíme pri vyjednávaní o plate

Chceli by ste, aby vám zamestnávateľ zvýšil plat? Alebo vás čaká pohovor a rozmýšľate, ako pristúpiť k téme mzdy? Prečítajte si, aké najčastejšie chyby robia uchádzači pri vyjednávaní o mzde. Keď sa im vyhnete, zvýšite svoje šance na úspech pri najbližšom rozhovore o vašej finančnej odmene.

20
Nov.
Až polovica ľudí pociťuje v práci stres: Aké pracovné benefity môžu priniesť psychickú pohodu?

Bývate unavení hneď ráno po prebudení, cítite zvieranie v hrdle, búšenie srdca, bolesť hlavy alebo celkové napätie svalstva? Pozorujete, že v práci nepodávate taký výkon ako kedysi a už v nedeľu sa desíte pondelkového rána? S veľkou pravdepodobnosťou patríte k 49 % zamestnancov na Slovensku, ktorí tvrdia, že ich v práci trápi stres.

23
Oct.
8 aplikácií, ktoré vám pomôžu šetriť peniaze

Využívate svoj smartfón plnohodnotne? Múdry telefón totiž nemusí slúžiť len na hovory, sociálne siete a hry. Naplňte ho aplikáciami, ktoré vám uľahčia život a zároveň pomôžu udržať financie na uzde. Poradíme vám, ktoré sa oplatí vyskúšať.