Princezná či smetiar: Koľko by ste zarábali, keby ste si splnili detské sny o povolaní?

Smetiar, veterinárka či učiteľ. Aj vy ste ako dieťa snívali o jednom z týchto alebo o podobnom povolaní? Prečítajte si, koľko by ste dnes zarábali, keby ste svoje sny zrealizovali.


20 detských snov

Keď sa o svojom dospeláckom povolaní rozhodujeme ako deti, nezáleží nám na tom, koľko zarobíme, aké budeme mať benefity alebo v ktorom regióne danú prácu zoženieme. Pozreli sme sa preto na 20 najčastejších povolaní, ktoré deti označujú ako svoje vysnívané a zaujímalo nás, koľko sa dnes na daných pozíciách zarába. Zrejme pre vás nebude žiadnym prekvapením, že len malé percento z nich je nadpriemerne ohodnotených. Ktoré to sú?


Kým ako pilot, lekár, právnik, vojak, steward/letuška či generálny riaditeľ dnes zarobíte viac ako je priemerný plat na Slovensku, ako napr. krajčírke, kaderníčke, chovateľovi zvierat alebo smetiarovi by to pre vás také ružové nebolo.  


Je ľahké splniť si detský sen?

Ukazuje sa, že naplnenie detských snov nemusí byť jednoduché. Problematické to môže byť najmä pri pozícii generálneho riaditeľa. Na takúto pozíciu by ste si museli poradiť nielen s obrovskou konkurenciou, ale zároveň je nutné splniť aj množstvo požiadaviek. Na portáli Profesia.sk sa tento rok objavilo zatiaľ 44 ponúk pre generálnych riaditeľov. Najväčšiu príležitosť splniť si svoj sen dnes majú tí, ktorí v detstve hovorili, že sa ako dospelí stanú učiteľmi, krajčírmi, zdravotnými sestričkami, právnikmi či lekármi. Naopak, na pozíciu archeológa či smetiara firmy nehľadali nových zamestnancov na Profesia.sk ani raz.A čo princ a princezná?

Chceli ste byť ako deti princom či princeznou? Predstavovali ste si sladké ničnerobenie, veľa krásnych šiat a neobmedzený prísun peňazí? Realita je však iná. Na Slovensku by ste totiž ako dlhodobo nezamestnaný človek s kráľovským titulom museli vyžiť z prinajlepšom 180,47 eur mesačne.Zistite, či vo vašom súčasnom zamestnaní zarábate férovo.

porovnanie platu, platy na pracovnej pozicii


Články o platoch

06
Dec.
5 chýb, ktoré robíme pri vyjednávaní o plate

Chceli by ste, aby vám zamestnávateľ zvýšil plat? Alebo vás čaká pohovor a rozmýšľate, ako pristúpiť k téme mzdy? Prečítajte si, aké najčastejšie chyby robia uchádzači pri vyjednávaní o mzde. Keď sa im vyhnete, zvýšite svoje šance na úspech pri najbližšom rozhovore o vašej finančnej odmene.

20
Nov.
Až polovica ľudí pociťuje v práci stres: Aké pracovné benefity môžu priniesť psychickú pohodu?

Bývate unavení hneď ráno po prebudení, cítite zvieranie v hrdle, búšenie srdca, bolesť hlavy alebo celkové napätie svalstva? Pozorujete, že v práci nepodávate taký výkon ako kedysi a už v nedeľu sa desíte pondelkového rána? S veľkou pravdepodobnosťou patríte k 49 % zamestnancov na Slovensku, ktorí tvrdia, že ich v práci trápi stres.

23
Oct.
8 aplikácií, ktoré vám pomôžu šetriť peniaze

Využívate svoj smartfón plnohodnotne? Múdry telefón totiž nemusí slúžiť len na hovory, sociálne siete a hry. Naplňte ho aplikáciami, ktoré vám uľahčia život a zároveň pomôžu udržať financie na uzde. Poradíme vám, ktoré sa oplatí vyskúšať.