Princezná či smetiar: Koľko by ste zarábali, keby ste si splnili detské sny o povolaní?

Smetiar, veterinárka či učiteľ. Aj vy ste ako dieťa snívali o jednom z týchto alebo o podobnom povolaní? Prečítajte si, koľko by ste dnes zarábali, keby ste svoje sny zrealizovali.


20 detských snov

Keď sa o svojom dospeláckom povolaní rozhodujeme ako deti, nezáleží nám na tom, koľko zarobíme, aké budeme mať benefity alebo v ktorom regióne danú prácu zoženieme. Pozreli sme sa preto na 20 najčastejších povolaní, ktoré deti označujú ako svoje vysnívané a zaujímalo nás, koľko sa dnes na daných pozíciách zarába. Zrejme pre vás nebude žiadnym prekvapením, že len malé percento z nich je nadpriemerne ohodnotených. Ktoré to sú?


Kým ako pilot, lekár, právnik, vojak, steward/letuška či generálny riaditeľ dnes zarobíte viac ako je priemerný plat na Slovensku, ako napr. krajčírke, kaderníčke, chovateľovi zvierat alebo smetiarovi by to pre vás také ružové nebolo.  


Je ľahké splniť si detský sen?

Ukazuje sa, že naplnenie detských snov nemusí byť jednoduché. Problematické to môže byť najmä pri pozícii generálneho riaditeľa. Na takúto pozíciu by ste si museli poradiť nielen s obrovskou konkurenciou, ale zároveň je nutné splniť aj množstvo požiadaviek. Na portáli Profesia.sk sa tento rok objavilo zatiaľ 44 ponúk pre generálnych riaditeľov. Najväčšiu príležitosť splniť si svoj sen dnes majú tí, ktorí v detstve hovorili, že sa ako dospelí stanú učiteľmi, krajčírmi, zdravotnými sestričkami, právnikmi či lekármi. Naopak, na pozíciu archeológa či smetiara firmy nehľadali nových zamestnancov na Profesia.sk ani raz.A čo princ a princezná?

Chceli ste byť ako deti princom či princeznou? Predstavovali ste si sladké ničnerobenie, veľa krásnych šiat a neobmedzený prísun peňazí? Realita je však iná. Na Slovensku by ste totiž ako dlhodobo nezamestnaný človek s kráľovským titulom museli vyžiť z prinajlepšom 180,47 eur mesačne.Zistite, či vo vašom súčasnom zamestnaní zarábate férovo.

porovnanie platu, platy na pracovnej pozicii


Články o platoch

15
Jun.
Dovolenka navyše: Chcú Slováci jeden z najatraktívnejších zamestnaneckých benefitov?

Nezamestnanosť klesá, no dopyt po nových zamestnancoch je stále veľký. Keď chcú firmy prilákať tých najlepších, musia byť lepšie ako ostatné - minimálne vo forme benefitov, ktoré ponúkajú svojim zamestnancom. Dovolenka navyše patrí k novodobým a mimoriadne obľúbeným. Ako sme na tom s voľnými dňami v porovnaní so zahraničím?

04
Jun.
Webinár: Naučte sa hovoriť o mzde, keď poznáte plat z inzerátu

Od 1. 5. 2018 platí, že v akejkoľvek ponuke práce musí zamestnávateľ zverejniť minimálnu základnú zložku mzdy. Takto uvedený plat vám však nemusí povedať, koľko v danej firme zarobíte. O tom, čo presne znamenajú zmeny v zákonníku a ako sa lepšie pripraviť na pohovor, keď poznáte ponúkanú mzdu, sme rozprávali v online webinári.

01
Jun.
Princezná či smetiar: Koľko by ste zarábali, keby ste si splnili detské sny o povolaní?

Smetiar, veterinárka či učiteľ. Aj vy ste ako dieťa snívali o jednom z týchto alebo o podobnom povolaní? Prečítajte si, koľko by ste dnes zarábali, keby ste svoje sny zrealizovali.