Mobilná aplikácia na okamžité porovnávanie platov zadarmo už aj pre iOS

Mobilná aplikácia medzinárodného platového portálu Paylab, ktorého súčasťou sú aj Platy.sk, sa konečne dočkala svojej iOS verzie. V porovnaní s webovým porovnávačom platov má niekoľko funkcií navyše a poskytuje vám neustály prehľad o vývoji platov na vašej pozícii.


Informácie o plate sú vnímané ako veľmi citlivá téma na diskusiu, anonymné porovnávanie platov je preto skvelý spôsob, ako byť informovaný o hodnote práce na konkrétnej či príbuzných pozíciách, ale tiež o vývoji miezd. Bezplatná mobilná aplikácia Paylab vám umožní mať všetky tieto údaje pokope, kedykoľvek dostupné a pravidelne aktualizované.


Po dvoch rokoch dostupná aj pre iOS


K úspešnej androidovej aplikácii Paylab, ktorá je na svete už od decembra 2016, pribudla od apríla 2018 pribudla verzia aj pre majiteľov zariadení s operačným systémom iOS. Vývojársky tím Profesie prišiel v novej verzii s dvomi inováciami. Okrem platu na svojej pracovnej pozícii si môžete prezrieť aj to, aké sú priemerné platy na pozíciách vašich „kolegov“ v odvetví.


Copywriter tak vidí platy grafikov, PPC špecialistov, account manažérov či PR manažérov. Lešenár zas môže zistiť, koľko v priemere zarobí murár, strojník, zvárač, architekt alebo kamenár.


Druhou novinkou v aplikácii je možnosť získať informácie o platoch v iných regiónoch Slovenska a aj v zahraničí.


V akých situáciách sa vám aplikácia zíde


Aplikácia Paylab Salary Checker je určená pre všetkých zamestnancov, ktorí chcú mať obraz o aktuálnom platovom ohodnotení pre svoju pracovnú pozíciu, pre ľudí, ktorí sú nespokojní so svojím platom a chcú to riešiť a zároveň pre tých, ktorí si hľadajú prácu a chcú mať prehľad o reálnej cene práce na danej pozícii.

Informácia o priemernej mzde na konkrétnej pozícii bude pre vás užitočná pri každom vyjednávaní o plate – či už ide o pracovný pohovor, alebo prehodnocovanie platu po skončení skúšobnej doby alebo pri hodnotiacom pohovore.
Aplikácia ako nadstavba k webovému porovnávaniu


Medzinárodný prieskum platov Paylab, ktorého súčasťou sú aj Platy.sk, zbiera dáta o platoch v rámci celého sveta. Kým porovnanie platu na webe Platy.sk vám zadarmo poskytne základnú informáciu o priemernej mzde vo vašom regióne a v odvetví, v aplikácii si svoj plat dokážete porovnať s celým svetom. Zistíte tak napríklad, koľko % ľudí z celého sveta zarába viac alebo menej ako vy a aké sú zárobky v jednotlivých regiónoch krajín, z ktorých má portál údaje.

Vložením údajov o vašich mesačných finančných aj nefinančných odmenách si v aplikácii vytvoríte profil. V ňom si dokážete nastaviť, či máte záujem o upozornenie s aktualizáciou údajov každé tri mesiace alebo s informáciou, že v systéme pribudol nový vyplnený dotazník na vašej pracovnej pozícii.  

Aplikácia vám navyše na základe vášho platu vypočíta pár zaujímavých faktov. Podľa Big Mac indexu napr. zistíte, koľko Big Macov by ste si kúpili z jednej celej mesačnej mzdy alebo koľko celých výplat potrebujete na kúpu jedného McBooku Pro.

Články o platoch

02
Jan.
Minimálna mzda v roku 2019: Všetko, čo potrebujete vedieť

Od 1. januára 2019 sa minimálna mzda zvyšuje zo 480 € na 520 €. Čo ďalšie táto zmena ovplyvní? Pripravili sme pre vás zhrnutie všetkého, čo by ste v súvislosti s inštitútom minimálnej mzdy mali vedieť.

06
Dec.
5 chýb, ktoré robíme pri vyjednávaní o plate

Chceli by ste, aby vám zamestnávateľ zvýšil plat? Alebo vás čaká pohovor a rozmýšľate, ako pristúpiť k téme mzdy? Prečítajte si, aké najčastejšie chyby robia uchádzači pri vyjednávaní o mzde. Keď sa im vyhnete, zvýšite svoje šance na úspech pri najbližšom rozhovore o vašej finančnej odmene.

20
Nov.
Až polovica ľudí pociťuje v práci stres: Aké pracovné benefity môžu priniesť psychickú pohodu?

Bývate unavení hneď ráno po prebudení, cítite zvieranie v hrdle, búšenie srdca, bolesť hlavy alebo celkové napätie svalstva? Pozorujete, že v práci nepodávate taký výkon ako kedysi a už v nedeľu sa desíte pondelkového rána? S veľkou pravdepodobnosťou patríte k 49 % zamestnancov na Slovensku, ktorí tvrdia, že ich v práci trápi stres.