Mobilná aplikácia na okamžité porovnávanie platov zadarmo už aj pre iOS

Mobilná aplikácia medzinárodného platového portálu Paylab, ktorého súčasťou sú aj Platy.sk, sa konečne dočkala svojej iOS verzie. V porovnaní s webovým porovnávačom platov má niekoľko funkcií navyše a poskytuje vám neustály prehľad o vývoji platov na vašej pozícii.


Informácie o plate sú vnímané ako veľmi citlivá téma na diskusiu, anonymné porovnávanie platov je preto skvelý spôsob, ako byť informovaný o hodnote práce na konkrétnej či príbuzných pozíciách, ale tiež o vývoji miezd. Bezplatná mobilná aplikácia Paylab vám umožní mať všetky tieto údaje pokope, kedykoľvek dostupné a pravidelne aktualizované.


Po dvoch rokoch dostupná aj pre iOS


K úspešnej androidovej aplikácii Paylab, ktorá je na svete už od decembra 2016, pribudla od apríla 2018 pribudla verzia aj pre majiteľov zariadení s operačným systémom iOS. Vývojársky tím Profesie prišiel v novej verzii s dvomi inováciami. Okrem platu na svojej pracovnej pozícii si môžete prezrieť aj to, aké sú priemerné platy na pozíciách vašich „kolegov“ v odvetví.


Copywriter tak vidí platy grafikov, PPC špecialistov, account manažérov či PR manažérov. Lešenár zas môže zistiť, koľko v priemere zarobí murár, strojník, zvárač, architekt alebo kamenár.


Druhou novinkou v aplikácii je možnosť získať informácie o platoch v iných regiónoch Slovenska a aj v zahraničí.


V akých situáciách sa vám aplikácia zíde


Aplikácia Paylab Salary Checker je určená pre všetkých zamestnancov, ktorí chcú mať obraz o aktuálnom platovom ohodnotení pre svoju pracovnú pozíciu, pre ľudí, ktorí sú nespokojní so svojím platom a chcú to riešiť a zároveň pre tých, ktorí si hľadajú prácu a chcú mať prehľad o reálnej cene práce na danej pozícii.

Informácia o priemernej mzde na konkrétnej pozícii bude pre vás užitočná pri každom vyjednávaní o plate – či už ide o pracovný pohovor, alebo prehodnocovanie platu po skončení skúšobnej doby alebo pri hodnotiacom pohovore.
Aplikácia ako nadstavba k webovému porovnávaniu


Medzinárodný prieskum platov Paylab, ktorého súčasťou sú aj Platy.sk, zbiera dáta o platoch v rámci celého sveta. Kým porovnanie platu na webe Platy.sk vám zadarmo poskytne základnú informáciu o priemernej mzde vo vašom regióne a v odvetví, v aplikácii si svoj plat dokážete porovnať s celým svetom. Zistíte tak napríklad, koľko % ľudí z celého sveta zarába viac alebo menej ako vy a aké sú zárobky v jednotlivých regiónoch krajín, z ktorých má portál údaje.

Vložením údajov o vašich mesačných finančných aj nefinančných odmenách si v aplikácii vytvoríte profil. V ňom si dokážete nastaviť, či máte záujem o upozornenie s aktualizáciou údajov každé tri mesiace alebo s informáciou, že v systéme pribudol nový vyplnený dotazník na vašej pracovnej pozícii.  

Aplikácia vám navyše na základe vášho platu vypočíta pár zaujímavých faktov. Podľa Big Mac indexu napr. zistíte, koľko Big Macov by ste si kúpili z jednej celej mesačnej mzdy alebo koľko celých výplat potrebujete na kúpu jedného McBooku Pro.

Články o platoch

19
Oct.
13. a nebodaj aj 14. plat? Koľko Slovákov má tento benefit?

13. plat je mimoriadne obľúbeným benefitom. Veď kto by sa nepotešil, keby sa mu na účte objavila vyššia cifra než obyčajne? Pozreli sme sa na to, aké sú pravidlá tohto benefitu, koľko Slovákov si 13. platom prilepší a aká je jeho priemerná výška.

05
Oct.
6 vecí, ktoré by ste mali vedieť o svojej mzde

Zaujíma vás každý mesiac len to, aká suma vám príde na účet, alebo máte radi hlbší prehľad o svojich financiách? V nasledujúcich riadkoch si vysvetlíme 7 pojmov a skutočností, ktoré sa týkajú vašej mzdy.

13
Sep.
Kde nájdete informáciu o priemernom plate na vašej pozícii a prečo je dôležité ho poznať?

Nie je vám úplne jasné, ako by ste mali v praxi využiť informáciu o priemernej mzde na Slovensku? Tento štatistický pojem nie je pre bežných zamestnancov veľmi užitočný, oveľa viac vám prinesie poznatok o priemernej mzde na vašej konkrétnej pozícii. Prezradíme vám, kde túto informáciu nájdete a ako ju môžete využiť.