logo

Koľko by zarábali známe filmové a seriálové postavy na Slovensku?

20.7.2022

cover image

Pozerali ste seriál alebo film a všímali si povolania, ktoré zastávajú hlavní protagonisti? Otec Kevina z filmu Sám doma dokázal každé Vianoce zobrať svoju mnohopočetnú rodinu na luxusnú dovolenku lietadlom. Odkiaľ mal na to financie? Ako sa finančne zlepšil život Bohuša Stejskala, keď sa z drevorubača stal milionár? Prečítajte si o povolaniach, ktoré vystupujú vo filmoch a aká je priemerná mzda na týchto pozíciách na Slovensku.


Emily in Paris

Veselý a oddychový seriál z marketingového prostredia. Emily je energická Američanka, ktorá namiesto svojej (neočakávane) tehotnej šéfky zaujme pozíciu marketérky v parížskej agentúre.

Jej nadriadená je na prvý pohľad povýšenecká a kolegovia ju neznášajú. Naráža na kultúrne rozdiely medzi Američanmi a Francúzmi, hľadá si cestu k novým priateľom. A k tomu chrlí každý deň niekoľko kreatívnych nápadov, ktoré klienti vítajú.

Veľmi ľahký seriál s jednoduchou dejovou líniu divákom približuje svet módy a reklamy. Otázka znie, či mladí marketéri zarábajú toľko, aby mohli byť každý deň oblečení v iných šatách svetových dizajnérov? My vieme, že je to iba vo filmoch.

Pozícia: Marketingový špecialista

Plat na pozícii: 1140 – 2033 €

Dexter

Cez deň policajt, obhliadač mŕtvol a forenzný analytik. V noci vrah zločincov, gaunerov a kriminálnikov. Spravodlivosť berie do svojich rúk a dômyselnými vraždami čistí svet od zlých ľudí. Cez deň mŕtvoly ľudí, ktorých zabil, analyzuje pre policajné oddelenie v Miami. V noci vraždí.

Keď potápači nájdu na dne oceánu zopár mŕtvych a identifikujú ich, vzniká okolo vraha Dextera akýsi kult uctievania. I keď by si ako nájomný vrah zarobil viac, stále zastával pozíciu policajta. Viete, aká by bola jeho mzda, keby bol súčasťou policajného zboru na Slovensku?

Pozícia: Policajt

Plat na pozícii: 973 – 2408 €

Dedictví aneb Kurvahošigutentag

Z drevorubača boháč. Z Bohuša pán Stejskal. Po návšteve uhladeného právnika Ulricha sa z jednoduchého dedinského muža stáva milionár. V reštitúcii zdedil po otcovi obrovský majetok a od prvej chvíle si ho patrične užíva.

Pozýva svojich krčmových kamarátov do mesta, navštívi nevestinec a kúpi pre deti v obci kolotoč. Z platu drevorubača by sa mu to sotva podarilo.

V kultovej českej komédii s hláškmi, ktoré poznajú deti i starí rodičia, si hlavnú úlohu zahral Bolek Polívka. I keď neoplýva finančnou gramotnosťou, nemožno mu uprieť jeho štedrosť a dobrosrdečnosť. Viete, koľko zarábal v práci ako drevorubač?

Pozícia: Drevorubač

Plat: 887 – 2059 €

Život je krásny

Taliansky romantický film vsadený do obdobia 2. svetovej vojny sa odohráva v Ríme. Čašník Guido Orefice sa zamiluje do krásnej slečny. Zachráni ju z nešťastného vzťahu s panovačným byrokratom, aby sa z nich stal šťastný pár.

Spolu splodia syna a šťastné obdobie preruší nútené odvlečenie Guida a jeho syna do koncentračného tábora. Dôvodom je jeho židovský pôvod. Aby malého syna čo najviac uchránil pred nástrahami nacistov, tvári sa, že všetko, čo sa deje okolo, je iba obyčajná hra.

Koľko by zarobil Guido, keby bol čašníkom o 80 rokov neskôr na Slovensku?

Pozícia: Čašník

Plat: 693 – 1300 €

Nedotknuteľní

Francúzska komédia plná čierneho humoru, silného priateľstva a cynizmu je inšpirovaná skutočným príbehom.

Driss zo Senegalu je prepustený z väzenia a hľadá si prácu. Drzosťou a vtipom si získa srdce ochrnutého Phillippa a dostane prácu ošetrovateľa. Driss sa dozvedá viac o úraze, ktorý spôsobil pacientovi ochrnutie a pripútanie na invalidný vozík, tiež o jeho bývalej manželke a tajných listoch, ktoré posiela neznámej žene.

Phillipp učí svojho opatrovateľa maľovať, počúvať vážnu hudbu, objavovať umenie. Spoločne si vytvárajú extrémne silné puto. I keď Driss zobral túto prácu s vidinou vyššieho zárobku, skutočnú hodnotu našiel v spoločnom vzťahu s Phillippom. Aká by bola mzda opatrovateľa, keby sa film odohrával na Slovensku?

Pozícia: Opatrovateľ

Plat: 658 – 1266 €

Pelíšky

Kultová česká komédia s notoricky známymi hláškami. Príbeh sa odohráva v 60. rokoch.

Dve rodiny žijúce v jednom dome vyzerajú veľmi rozdielne. Hlava rodiny Šebkovcov, bývalý vojak Major Šebek, je očarený výdobytkami socializmu, jeho sused Kraus sa netají svojmu odporu ku komunizmu. Spoločným znakom oboch rodín sú hašteriví otcovia, srdečné maminy a dospievajúce deti.

Výraznú rolu zohráva v príbehu aj Eva Holubová, ktorá si vo filme zahrala učiteľku. Sama vychovávala svojho syna Peťa. Dokázala by sama utiahnuť domácnosť s jedným dieťaťom z učiteľského platu na Slovensku?

Pozícia: Učiteľka

Plat: 873 - 1557 €Zuzana Fabrici

Zistite, či zarábate férovo

Získajte bezplatné osobné porovnanie platu.

Porovnajte si plat